XX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich
Wieliszew, 17 - 18 września 2021

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

zaproszenie

2717
SZANOWNI PAŃSTWO

Miło nam zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowej – jubileuszowej edycji – XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2020 (kat. od II do VIII) / XX Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich MAZUR 2020 (organizowanym dla kat. I), organizowanych w dniach 3-4 kwietnia 2020 r. w Wieliszewie przez: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF / Komisję ds. Tańców Polskich PS CIOFF, Gminę Wieliszew (Ośrodek Kultury w Wieliszewie i Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie), Powiat Legionowski, Zespół Tańca Ludowego "Promyki" Wieliszew i Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego. Mamy jednocześnie zaszczyt poinformować, iż zbiega się ona z jubileuszem 50-lecia CIOFF® – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej – i jej Polskiej Sekcji.

W piątek 3 kwietnia odbędą się ponadto 6. Ogólnopolskie Sympozjum i 11. Ogólnopolskie Warsztaty organizowane pod wspólną nazwą „Konfrontacje”. Nowa formuła stanowić będzie rozwinięcie dotychczasowej, łącząc formę sympozjum naukowo przybliżającego polskie tańce narodowe z elementami warsztatów zwiększających wiedzę teoretyczną i praktyczną tancerzy oraz kompetencje instruktorów. Głównym celem Mistrzostw, Konkursu oraz Warsztatów i Sympozjum jest ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży tą formą tańca.

Jest dla nas wielkim zaszczytem móc gościć taneczny czempionat po raz trzynasty w 20-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Będzie to jednocześnie 18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich rozgrywany w Wieliszewie. Wynik ten świadczy o sympatii, kredycie zaufania i uznaniu dla dotychczas organizowanych edycji, jakim zostaliśmy obdarzeni przez ogólnopolskie środowisko taneczne. Mamy nadzieję, że po raz kolejny wyjadą Państwo z Wieliszewa pełni najlepszych wspomnień.

Wszystkie szczegóły dot. warunków uczestnictwa w konkursie oraz wydarzeniach towarzyszących, program, regulaminy znajdą Państwo zarówno na stronie www.mazur.wieliszew.pl, jak i PLATFORMIE TAŃCÓW POLSKICH PS CIOFF® pod adresem https://turnieje-tp.cioff.pl/, poprzez którą dokonają Państwo zgłoszenia do udziału w Konkursie i Mistrzostwach.

ZAPRASZAMY!

Wójt Gminy Wieliszew
Paweł Kownacki

Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie
Dyrektor XX MP w TP MAZUR 2020
Dariusz Skrzydlewski

Prezes Stowarzyszenia
Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego
Dariusz Golec
Foto