XX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich
Wieliszew, 17 - 18 września 2021

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

MAZUR 2010

1063
10. jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich wzorem ubiegłego roku przygotowany był jako trzydniowa impreza rozpoczynająca się warsztatami tanecznymi. Warsztaty dla poszczególnych kategorii wiekowych zaplanowane na piątek wieczorem zgromadziły ok. 150 tancerzy którzy doskonalili:
- w I i II kategorii wiekowej pod kierunkiem pana Norberta Późniewskiego polkę w hali sportowej w Wieliszewie;
- w III i IV kategorii wiekowej oberka pod okiem pana Jarosława Wojciechowskiego w sali sportowej ZS w Dębem;
- w V kategorii wiekowej mazura a zajęcia poprowadził pan Jan Łosakiewicz w sali w ośrodka ZETOM w Jachrance;
- oraz w VI i VII kategorii wiekowej kujawiaka nad którym popracował pan Mariusz Krupiński w sali ośrodka CSK w Jachrance.

Sobotnie eliminacje przerwały informacje o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Podczas przerwy technicznej sędziowie i instruktorzy zdecydowali o ograniczeniu Konkursu Tańców jedynie do sportowej rywalizacji par tanecznych – zrezygnowano z uroczystego otwarcia imprezy oraz występów wieliszewskiego ZTL "Promyki". Ofiary katastrofy uczczono minutą ciszy.

Przyśpieszoną rywalizację (pary taneczne startowały bez przerw, w zmienionej kolejności) przerwano po ogłoszeniu żałoby narodowej. Nie rozegrano 3 z 11 kategorii, zrezygnowano również z niedzielnej części Konkursu a dyplomy i nagrody dla kategorii, w których rozstrzygnięto rywalizację wręczono zawodnikom bez udziału publiczności, w miejscu zakwaterowania.

Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich MAZUR 2010

KATEGORIA I
1. Boroń Michał i Chmielowska Zuzanna MLZPiT „Krakowiak” Kraków
2. Morgunowicz Michał i Magier Agata ZPiT „Podlasiacy” Biała Podlaska
3. Ochociński Szymon i Ciok Zuzanna ZPiT „Malbork” Malbork
4. Kruciński Dawid i Ślusarz Zuzanna ZPiT „Malbork” Malbork
5. Harasimowicz Szymon i Gierlicka Małgorzata ZPiT „Nowa Ruda” Nowa Ruda
6. Szyszko Jakub i Krzesińska Julia ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

KATEGORIA II A
1. Rembelski Jakub i Misztal Aleksandra ZTL „Promyki” Wieliszew
2. Obolewicz Szymon i Grenda Aurelia ZPiT „Nowa Ruda” Nowa Ruda
3. Boroń Mikołaj i Bonarek Klaudia MLZPiT „Krakowiak” Kraków
4. Kowalczyk Jakub i Drzas Joanna ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
5. Miś Maciej i Miśkiewicz Karolina ZPiT „Nowa Ruda” Nowa Ruda
6. Knap Mikołaj i Ziółek Klaudia ZPiT „Powiśle” Puławy

9. Laube Karol i Kram Karolina ZTL „Promyki” Wieliszew
18. Chrzanowski Daniel i Prokopowicz Maria ZTL „Promyki” Wieliszew

KATEGORIA II B
1. Afrykański Szymon i Peresada Zofia ZPiT „Warszawianka” Warszawa
2. Jadczyszyn Michał i Ziółek Weronika ZPiT „Powiśle” Puławy
3. Wilk Sebastian i Radzikowska Sylwia ZPiT „Sokołowianie” Sokołów Podlaski
4. Ślęczka Maciej i Serwińska Katarzyna MLZPiT „Krakowiak” Kraków
5. Królak Wojciech i Gicewicz Aleksandra Kuźnia Artystyczna Wilanów
6. Pilecki Mateusz i Róg Weronika MLZPiT „Krakowiak” Kraków

KATEGORIA III A
1. Raj Gabriel i Łukanowska Paulina ZPiT „Powiśle” Puławy
2. Nowakowski Hubert i Szymczak Paulina ZPiT „Warszawianka” Warszawa
3. Grudzień Mateusz i Janczar Maja ZPiT „Warszawianka” Warszawa
4. Boroń Miłosz i Przybylska Klaudia MLZPiT „Krakowiak” Kraków
5. Knoll Kelvin i Chrustek Dominika ZPiT „Nowa Ruda” Nowa Ruda
6. Hamerszmit Jan i Sokołowska Aleksandra Kuźnia Artystyczna Wilanów

11. Falak Mateusz i Bisialska Dominika ZTL „Promyki” Wieliszew

KATEGORIA III B
1. Jędrzejczyk Jan i Uchan Joanna Kuźnia Artystyczna Wilanów
2. Dołowy Kacper i Kabacińska Zuzanna ZPiT „Warszawianka” Warszawa
3. Wincencik Tomasz i Okarmus Maja MLZPiT „Krakowiak” Kraków
4. Gradowski Adam i Aleksy Aleksandra ZPiT „Młody Toruń” Toruń
5. Kamola Łukasz i Capała Dominika ZPiT „Powiśle” Puławy
6. Trzaskoma Damian i Zyska Adrianna ZTL „Promyki” Wieliszew

KATEGORIA IV A
1.Garczyński Karol i Stańczak Karolina ZPiT „Warszawianka” Warszawa
2. Hawryszkiewicz Damian i Witka Paulina ZPiT „Malbork” Malbork
3. Grabowski Konrad i Nałęcz Aleksandra ZPiT „Kurpie” Ostrołęka
4. Lenart Sebastian i Lalik Dominika MLZPiT „Krakowiak” Kraków
5. Gmurczyk Maciej i Durka Dominika ZTL „Promyki” Wieliszew
6. Chrzanowski Marcin i Gmurczyk Karolina ZPiT „Kurpie” Ostrołęka

7. Pontek Mateusz i Ostropolska Katarzyna ZTL „Promyki” Wieliszew

KATEGORIA IV B
1. Pałyska Mateusz i Burzyńska Karolina ZPiT „Malbork” Malbork
2. Chwała Kacper i Czerniawska Aleksandra ZPiT „Ziemia Elbląska” Elbląg
3. Pućko Dawid i Zduniuk Katarzyna ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
4. Fenik Bartłomiej i Zawadzka Beata ZPiT „Powiśle” Puławy
5. Walczak Michał i Czekalska Karolina GOK Leśmierz
6. Ciskowski Michał i Rudzik Milena ZPiT „Kurpie” Ostrołęka

KATEGORIA V A - nie rozegrano

KATEGORIA V B
1. Piotrowski Kamil i Nowak Roksana ZPiT „Nowa Ruda” Nowa Ruda
2. Ślęczka Rafał i Trąbka Magdalena MLZPiT „Krakowiak” Kraków
3. Ciliński Konrad i Woszczyk Paulina ZPiT „Powiśle” Puławy
4. Koźba Marcin i Wiechno Justyna ZPiT „Poltex” Łódź

KATEGORIA VI - nie rozegrano

KATEGORIA VII - nie rozegrano
Foto