XXI Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich
Wieliszew, 24-25 czerwca 2022

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

zaproszenie

3264
MAZUR to jeden z największych w Polsce turniejów tańców polskich i w randze Mistrzostw Polski najważniejsza impreza w kalendarzu polskich tańców uprawianych w formie towarzyskiej, stąd honorowy patronat nad poszczególnymi edycjami obejmowali dotychczas m.in. Prezydent RP, Pierwsza Dama, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a wieloletnim partnerem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wydarzenie, w którym uczestniczą również pary polonijne, jest transmitowane na żywo on-line. Jest to również najważniejsze i największe przedsięwzięcie w kalendarzu imprez kulturalnych Gminy Wieliszew i powiatu legionowskiego.

Kolejny taneczny weekend w Wieliszewie otworzymy w piątkowy wieczór 24 czerwca tradycyjnymi warsztatami (kat. I-III) i sympozjum (pozostałe kategorie oraz każdy chętny). Na sobotę 25 czerwca zaplanowaliśmy całość zmagań zarówno w ramach Mistrzostw Polski (eliminacje, ćwierć-finały i półfinały w godz. 8.30-13; oficjalne otwarcie, rywalizacja finałowa i dekoracja w godz. 16.30-20) jak i Ogólnopolskiego Konkursu dla par kat. I (w godz. 8.30-13). Po rywalizacji (ok. godz. 21) zapraszamy na tradycyjne podsumowanie Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych w Wieliszewie wieczorem integracyjnym.

To pierwszy w historii konkurs w Wieliszewie organizowany w czerwcu. Wierzymy, że nowy termin czerwcowy pozwolił tancerzom w całej Polsce w pełni przygotowywać się do najważniejszej imprezy w kalendarzu tańców polskich. Połowa roku to prawdopodobnie optymalny czas do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Jest dla nas wielkim zaszczytem móc gościć taneczny czempionat po raz czternasty w 21-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Wynik ten świadczy o sympatii, kredycie zaufania i uznaniu dla dotychczas organizowanych edycji, jakim zostaliśmy obdarzeni przez ogólnopolskie środowisko taneczne. Mam nadzieję, że po raz kolejny wyjadą Państwo z Wieliszewa pełni najlepszych wspomnień. Będziemy zaszczyceni zgodą na współpracę.
Foto